identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fjalor anglisht - shqip
January 3rd 2014, 12:17 am nga Denisa

» Prezantimee
January 3rd 2014, 12:12 am nga Denisa

» hentai avi download hentai avi megaupload
August 3rd 2011, 6:27 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
August 2nd 2011, 10:23 am nga Vizitor

» областная больница гинекология
August 2nd 2011, 5:59 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
July 31st 2011, 6:25 pm nga Vizitor

» get facebook fans and likes xm
July 30th 2011, 11:13 pm nga Vizitor

» Alle bijzondere dingen in de zaanstreek
July 30th 2011, 9:24 pm nga Vizitor

» kane_b13
January 20th 2010, 1:17 am nga kane

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Si te ndryshoni emrin e Start

Shko poshtë

Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  Gledis prej December 31st 2008, 3:04 am

Keni dashur ndonjehere te ndryshoni emrin e Start ????? NQS po ateher shikoni kete videon :
Programin qe ju duhet mund ta shkarkoni ketu :
rapidshare.com reshack.zip

Gledis
Gledis
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 293
Age : 27
Location : Shkoder,Albania
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te ndryshoni emrin e butonit Start (2)

Mesazh  Eltoni prej December 31st 2008, 3:20 am

1. Shkarkoni programin Resource Hacker
2. Ekstraktojeni nga arkivi .zip
3. Hapni programin Resource Hacker
4. Klikoni File -> Open
5. Tek File Name shkruaj "c:\windows\explorer.exe" (pa thonjezat) dhe pastaj kliko Open
6. Kliko tek shenja e plusit perpara "String Table" per ta expanduar
7. Pastaj kliko tek plusi perpara "37"
8. Pastaj kliko tek "1033"
9. Do vini re qe tek fusha e bardhe djathtas do dalin disa kode
10. Tek kodi 578, aty ku shkruhet "start", selektojeni dhe shkruani nje tekst cfare doni juve - (mos harroni qe duhet ta rrethoni gjithmone nga thonjezat)
11. Pastaj klikoni Compile Script
12. Me tej klikoni File -> Save As... dhe ruajeni me emrin "explorer" tek nje direktori tjeter nga ajo C:\WINDOWS
13. Hapni Task Manager me Ctrl+Alt+Delete
14. Klikoni tek Tabi Processes
15. Gjeni explorer.exe tek lista e proceseve, selektojeni dhe pastaj klikoni End Process
16. Pastaj klikoni tek File -> New Task (Run...)
17. Tek dritarja qe ju hapet klikoni Browse...
18. Tek dritarja tjeter eksploruese qe ju hapet, navigoni deri tek direktoria ku keni ruajtur versionin e hackeruar te explorer.exe dhe klikoni me butonin e edjathte te mouzit mbi te dhe pastaj zgjdihni komanden Copy ose Cut
19. Me pas navigoni deri tek direktoria C:\WINDOWS dhe klikoni me te djathte ne nje hapesire bosh te listes se file-ve dhe folderave dhe pastaj klikoni tek komanda Paste
20. Do ju dale nje tabele qe ju thote a doni te zevendesoni? - juve zgjidhni Yes
21. Me pas mbylleni dritaren naviguese dhe me pas tek dritarja Create New Task shkruani explorer.exe dhe jepini OK.
Do vini re qe teksti tek butoni Start ka ndryshuar ne tekstin qe percaktuat ju.
Menyra e mesiperme vlen vetem per Windows XP me Luna Theme.
Nqs juve keni Classic Theme atehere duhet thjesht te perdorni numrin 38 ne vend te numrit 37 tek hapi i 7, dhe modifikoni tekstin perkates te kodit 595 ne vend te kodit 578 ne hapin 10.

HAPPY HACKING!!!!
Eltoni
Eltoni
Anetar i ri
Anetar i ri

Numri i postimeve : 33
Age : 27
Location : Tirane
Registration date : 29/12/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  b2r prej December 31st 2008, 3:25 am

ijii rrug e gjate...
ndeze pc me safemode & comand propt

shkrauaj : Cd\windows
Pastaj : edit /70explorer.exe
Do ju dalin disa kodee dhe uleni poshte tek i 14398 ku do shihni start shijeni dhe vendosni emrin e deshiruar... Very Happy
Dhe pastaj bejeni save
b2r
b2r
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 708
Age : 27
Location : midis femnave hahahaha :P :P
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://b2r-zerocool.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  Eltoni prej December 31st 2008, 3:28 am

po mor ar...ajo qe thu ti asht rrug e shkurter......por mthuj pak sa veta din me e fut PC ne safemode?!?!?! P.S: tutorialin tem e shkrujta qi njerezit me e ndjek hap pas hapit - (step-by-step guide)
Eltoni
Eltoni
Anetar i ri
Anetar i ri

Numri i postimeve : 33
Age : 27
Location : Tirane
Registration date : 29/12/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  b2r prej December 31st 2008, 3:29 am

ehe ke te drejt se shumica ba me ba prov ta po e prishin pc se sdin haha

Prep mnyr ma e leht...

Oseee downlodoni progarmi tclock light
http://homepage1.nifty.com/kazubon/tclocklight/tclocklight-040702-3.zip
Hapni zip dhe klikoni ne tcprop.exe dhe ke start button mund te vine emrin qe deshironi dhe ngjyren
b2r
b2r
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 708
Age : 27
Location : midis femnave hahahaha :P :P
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://b2r-zerocool.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  Eltoni prej December 31st 2008, 3:32 am

Kjo po!! kjo asht ma e lehta ner tana.Very Happy
Eltoni
Eltoni
Anetar i ri
Anetar i ri

Numri i postimeve : 33
Age : 27
Location : Tirane
Registration date : 29/12/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  b2r prej December 31st 2008, 3:33 am

Very Happy Very Happy Very Happy
b2r
b2r
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 708
Age : 27
Location : midis femnave hahahaha :P :P
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://b2r-zerocool.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  Gledis prej December 31st 2008, 6:00 pm

shifni videon se e keni ma kollaj bounce bounce bounce
Gledis
Gledis
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 293
Age : 27
Location : Shkoder,Albania
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  b2r prej December 31st 2008, 6:02 pm

heehehehe vetem videoja te han 5 min kohe lene maa me ba ttjerat heheh
b2r
b2r
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 708
Age : 27
Location : midis femnave hahahaha :P :P
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://b2r-zerocool.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  Gledis prej December 31st 2008, 6:04 pm

po ska gja , te pakten e ban tamam .... lol!
Gledis
Gledis
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 293
Age : 27
Location : Shkoder,Albania
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si te ndryshoni emrin e Start

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi