identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fjalor anglisht - shqip
January 3rd 2014, 12:17 am nga Denisa

» Prezantimee
January 3rd 2014, 12:12 am nga Denisa

» hentai avi download hentai avi megaupload
August 3rd 2011, 6:27 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
August 2nd 2011, 10:23 am nga Vizitor

» областная больница гинекология
August 2nd 2011, 5:59 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
July 31st 2011, 6:25 pm nga Vizitor

» get facebook fans and likes xm
July 30th 2011, 11:13 pm nga Vizitor

» Alle bijzondere dingen in de zaanstreek
July 30th 2011, 9:24 pm nga Vizitor

» kane_b13
January 20th 2010, 1:17 am nga kane

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


“Honeymoon", filmi që do bashkojë shqiptarët me serbët

Shko poshtë

“Honeymoon", filmi që do bashkojë shqiptarët me serbët

Mesazh  Sara-1 prej October 19th 2008, 11:49 am

Regjisori serb Goran Paskaljevic ka nisur produksionin e një filmi “Honeymoon”, i cili është bashkëpunimi i parë shqiptaro- serb në fushën e kinematografisë. Agjencia e Tragjikomedia moderne është shkruar nga Paskaljevic dhe shkrimtari I ri shqiptar Genc Përmeti. Filmi do të realizojë skenat e tij në Vojvodinë, Shqipëri dhe Itali.
Paskaljevic, i cili në karrierën e tij deri tani numëron 14 filma, thotë se “Honeymoon” është sfida më e madhe. “Dua që ky film të portretizojë mentalitetin ballkanik dhe karakterin e ballkanasit, i cili është shumë i ndryshëm nga ai europian.”- Thotë Paskaljevic për agjencinë e lajmeve maqedonase Mina.
Personazhi kryesor në këtë film do të luhet nga një aktore e re serbe nga Novi Sad, Jelena Tarkulja. Aktorë të tjerë janë Xhankarlo Xhanini, Lazar Ristovski, Petar Bozovic, Mira Banjac dhe aktorë të tjerë shqiptarë dhe italianë.

Filmi flet për dy cifte të cilët vendosin të largohen nga shteti i tyre (Serbi dhe Shqipëri) dhe të shkojnë drjt Europës Perëndimore. Cifti shqiptar do të hasë vështirësi në portin e Barit, ndërsa ai serb do të ketë peripecitë në aeroportin e Berlinit. Të dy ciftet do të jenë të trishtuar nga mënyra se si i trajtojnë si “të padëshiruar” në Europën Perëndimore.
Sara-1
Sara-1
Anetar i respektuar
Anetar i respektuar

Numri i postimeve : 438
Age : 26
Location : ku t'du!!! :)
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://b2r-zerocool.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi