identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fjalor anglisht - shqip
January 3rd 2014, 12:17 am nga Denisa

» Prezantimee
January 3rd 2014, 12:12 am nga Denisa

» hentai avi download hentai avi megaupload
August 3rd 2011, 6:27 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
August 2nd 2011, 10:23 am nga Vizitor

» областная больница гинекология
August 2nd 2011, 5:59 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
July 31st 2011, 6:25 pm nga Vizitor

» get facebook fans and likes xm
July 30th 2011, 11:13 pm nga Vizitor

» Alle bijzondere dingen in de zaanstreek
July 30th 2011, 9:24 pm nga Vizitor

» kane_b13
January 20th 2010, 1:17 am nga kane

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


"Miss Gjermania" eshte nje vajze shqiptare!!!

Shko poshtë

"Miss Gjermania" eshte nje vajze shqiptare!!!

Mesazh  Sara-1 prej October 19th 2008, 11:51 amAjo quhet Dafina Sylejmani, është shqiptare dhe do të konkurojë për ‘Miss Globe Internationale”. E kemi zbuluar pak ditë më parë pasi emri dhe mbiemri i saj nuk tingëllonin aspak si gjermanë. Nga një kontakt me Dafinën mësuam se vajza ka lindur në Mitrovicë të Kosovës por ka shkuar shumë e vogël në Gjermani.
Nuk është rasti klasik i një shqiptareje që edhe pse jeton jashtë di perfekt shqipen, por gjithsesi ajo ndjehet krenare për origjinën e saj dhe është e lumtur që ”Mis Globe” do të zhvillohet në Shqipëri. “Unë personalisht jam e kënaqur që marr pjesë në një konkurs që bëhet në trojet tona” - rrëfen Dafina.
Babai i Dafinës është shtetas gjerman dhe është përkthyes si dhe ka një web compani, ndërsa e ëma jeton në Kosovë prandaj dhe Dafina shkon çdo vit atje. Vajza me origjinë shqiptare u zgjodh Mis Gjermania në vitin 2007 dhe përfaqëson këtë shtet në kompeticionin që drejtohet nga “Deliart Assocation”.
Sara-1
Sara-1
Anetar i respektuar
Anetar i respektuar

Numri i postimeve : 438
Age : 26
Location : ku t'du!!! :)
Registration date : 17/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://b2r-zerocool.albanianforum.net/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi