identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Fjalor anglisht - shqip
January 3rd 2014, 12:17 am nga Denisa

» Prezantimee
January 3rd 2014, 12:12 am nga Denisa

» hentai avi download hentai avi megaupload
August 3rd 2011, 6:27 pm nga Vizitor

» Opowiadania erotyczne
August 2nd 2011, 10:23 am nga Vizitor

» областная больница гинекология
August 2nd 2011, 5:59 am nga Vizitor

» x-Hack hack you
July 31st 2011, 6:25 pm nga Vizitor

» get facebook fans and likes xm
July 30th 2011, 11:13 pm nga Vizitor

» Alle bijzondere dingen in de zaanstreek
July 30th 2011, 9:24 pm nga Vizitor

» kane_b13
January 20th 2010, 1:17 am nga kane

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Thyeni pjata, qe te shfryni zemerimin

Shko poshtë

Thyeni pjata, qe te shfryni zemerimin

Mesazh  aLba_16 prej December 29th 2008, 7:37 pm

Zemerimi eshte i rrezikshem ne keto kohe krize ekonomike. Por tani duket se eshte gjetur nje menyre per te shfryre dufin. Kete e ka bere nje shtetas nga Tokio, qe ua ofron sherbimin e tij menaxhereve apo drejtuesve qe ndihen te stresuar.

Sherbimi kushton nga 1,5 deri ne 7 eruo dhe perpara zyrave te tij ka gjithnje njerez qe presin ne radhe. Katsuya Hara thote se nuk ka asgje me te mire per te nxjerre zemerimin, sesa te thyesh dicka duke bere zhurme, per te hequr qafe stresin.

Klientet e tij thyejne ne cimento pjata, shishe dhe vazo qe kapin vlera nga 200 jen deri ne disa mijera jen. Njerezve u vishen veshje mbrojtese dhe syze plastike per te evituar demet. Ata vendosen brenda nje kamioni ku shkruhet: Vendi ku duhet te nxirrni inatin.

Brenda kamionit ndodhen pjata e tase, personat mund te shajne e fyejne pa i degjuar njeri. Katsuya Hara e shpjegon keshtu terapine e tij: "Te gjithe e dime qe te thyesh dicka na ndihmon te shprehim zemerimin e grumbulluar dhe te lirohemi. Metoda jone funksionon, pasi shohim njerez qe buzeqeshin dhe jane te qete. Shpresojme qe kjo do te behet terapia me e mire per te luftuar stresin, sidomos per meshkujt e femrat biznesmene”

Nuk eshte rastesore qe kjo metode lind ne Japoni, vendin ku rregullat te imponojne vetekontroll dhe fshehje te emocioneve. Ne kete shtet pronaret detyrojne punonjesit te ndjekin kurse argetimi, apo te marrin pushime, qe te ulit nivelin e stresit.
aLba_16
aLba_16
Shefja...
Shefja...

Numri i postimeve : 207
Age : 26
Location : Barcelona
Registration date : 23/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi